Moje ilustracje do książki na konkurs Piórko 2020/Children's book illustration "Grandpa's basement" my graphics for contest


          Te ilustracje zrobiłam w przypływie weny na konkurs Piórko 2020 organizowany przez Biedronkę. 

          Zadaniem ilustratorów było zrobić rysunki do zwycięskiego tekstu książki "O Malwinie i tajemnicy Dziadka piwnicy", która ukaże się na jesieni w sklepach. Niestety nie wygrałam, choć spodziewałam się porażki na 100%, patrząc na obróbkę zdjęć zrobionych kiepskim aparatem 😖!
          Musicie mi uwierzyć na słowo, że w rzeczywistości te rysunki akwarelami wyglądają o niebo (albo i 2 !) lepiej!
         Zrobiłam wymagane minimum, czyli 6 prac, każda ilustrująca wybrany fragment tekstu. I choć uwijałam się w 4 dni przed końcem przyjmowania zgłoszeń, jak w ukropie to i tak był to daremny trud widząc prace jakie wygrały w latach ubiegłych. Niestety nic nie poradzę na to że nie podobają mi się "dziecięce bazgroły" i abstrakcje, w duchu zwycięskich projektów. Ja lubię jak wszystko jest ładnie narysowane z detalami - jak w książce o "Martynce"! Tak też starałam się oddać ducha moich prac 😀.


         Inspiracją do portretu Martynki, były lalki BJD, chłopca (imienia nie pamiętam!) -customy lalek Blythe a starsza pani już w momencie czytania przypominała mi Brytyjska Królową 😂!
 Który podoba Wam się najbardziej?

Brak komentarzy:

Obsługiwane przez usługę Blogger.