Dlaczego Instagram ucina zasięgi i uniemożliwia rozwój konta firmowego? Parę osobistych dywagacji na temat social mediów.

8/19/2019

                   Może to moje urojenia albo też najszczersza prawda- Instagram drastycznie zaniża zasięgi na koncie Firmowym oraz Twórcy (nowość). Prawdopodobnie dlatego że chce kasy za promowane posty- ot i cała filozofia! Nie powiem żebym miała jakieś wielkie osiągi na polu "lajków" ale biorąc pod uwagę podobne dni, godziny i hasztagi publikacji postów, stwierdzam że przynajmniej o 1/3  mam zmniejszony zasięg.

 ⇓⇓⇓⇓⇓⇓⇓⇓⇓⇓⇓⇓⇓⇓

                Tak "źle" jeszcze nie było 😔 co widać po "lajkach" żarciowych- zwykle 3x więcej ludzi lubiło moje owsianki! Po przełączeniu na konto Firmowe, zasięgi spadały najpierw średnio o połowę a potem jak przełączyłam na konto Twórcy to nawet o 1/3. Widzę to nie tylko po statystykach w kolejnych tygodniach ale też po liczbie 💜 😱          
               Teraz znów mam kont firmowe i sytuacja nadal kiepska. Były siatki ze średnio 25-30 lajkami itp (np. jeden post miał ok.50 drugi 15 , trzeci 30 polubień) a teraz średnia wynosi jakieś 8 czyli jeden post z 6cioma i drugi z 14! Próbowałam dodawać posty często jak kiedyś oraz nawet wstrzymywać się do kilku dni w tygodniu- jak to bywało nieraz i przynosiło nawet lepszy skutek niż codzienna publikacja, ale to nic nie dało. Klapa na całego! Zdjęcia są tak samo "drętwe" i niezbyt ostre jak kiedyś ale nie upatruje tu zmiany na gorsze pod względem statystyk, bo w zasadzie są podobne tematycznie do poprzednich.
               Po wstawieniu któregoś z nowszych zdjęć zadałam sobie trud podlajkowania kilku innych (oczywiście nie swoich!) i napisania kilku komentarzy, choć miałam mało czasu wolnego. No cóż..... podobno zasięg się zwiększa, kiedy użytkownik który dodał zdjęcie wchodzi w interakcje z innymi... ale tu oklaski dla Algorytmu... w ciągu 30 minut "zobaczyło" go tylko DWOJE ludzi! Po pół godziny zasięg (czyli liczba osób która go widziała) wynosił 2! Tylko 2 osoby kliknęły żeby przyjrzeć się zdjęciu obrobionemu w Pics Art na potrzeby posta z brelokami 😞 Nie jestem bierna- lajkuję inne posty, zostawiam komentarze ale widzę że jest coraz gorzej z dostrzeganiem mnie przez cholerne algorytmy.


                Zaczynam myśleć że to ukryty ban (bo takie Insta też nakłada, ale to tajemnica Poliszynela!) bo za często zgłaszam że apka mi się zacina, komentując czasem w niewybrednych ikonach typu: 😠💩. No sorry ale jak cały czas ten złom nie da ci napisać posta bo wywala po wysłaniu 8 zdjęć (a do 10 jest limit) i wyłącza się co jakieś 5 min to się człowiek może wkurzyć, nie? Instagram regularnie nie odpowiada na moje zgłoszenia o awarii i pytaniach nawet na DM, nie wspominając o komentarzach pod ich postami!
               Instagram też często "oszukuje" - jak choćby że można powrócić do zmienionej nazwy w ciągu kilku dni. Próbowałam z "monikademi"  przejść z powrotem na "besu_monikademi" ale ciągle pojawiał się komunikat  że ta nazwa jest używana- przez kogo, k...a skoro ja się jej już pozbyłam a ktoś inny nie mógł jej zaklepać bo pisało że zostano np. 7 dni w ciągu których mogę do tej nazwy powrócić!?Nie wspomnę już o problemie logowania z błędna nazwą w konta ale prawidłowym hasłem o którym wspomniałam  w poście Problem z logowaniem do Instagramu
         
 ⇓⇓⇓⇓⇓⇓⇓⇓⇓⇓⇓⇓⇓⇓

               Należy jeszcze wspomnieć że chyba "zaawansowanie" apki zależy od modelu telefonu a właściwie od wersji Androida, jak mniemam!
               Dziwna sytuacja ⇢2 lata temu po ściągnięciu apki wszystko działało bezbłędnie czyli mogłam napisać całego posta łącznie z napisaniem znaczka # przed nazwą hasztagu i wszystko szło sprawnie do czasu publikacji. Nic się nie zacinało, nie wywalało mnie białym ekranem z apki i przy pisaniu hasztagów sugerowało odpowiednie propozycje. A teraz? Nie mogę napisać posta "na żywo" bo gdy zaczynam się rozpisywać potrafi mnie wywalić z posta i cały trud przepada, albo zacina się (i nie chce odciąć) jak zaczynam stawiać tylko znak # przed planowaną nazwą hasztagu. Muszę więc albo dodawać gotowce razem z # i to za pomocą opcji wklej (z notatnika) oraz ekstraszybkiego wciśnięcia "Udostępnij" bo jak tylko zwlekam chwilę po wklejeniu opisu to apka się zacina! Albo też dodawać półgotowy opis w którym tylko dodaje znaczek # przed rzeczywistą nazwą hasztagu (do gotowego opisu) i klikam po oznaczeniu wszystkich- "Udostępnij".
              Podobno algorytm nie lubi jak się poprawia opis po dodanym poście ale czasem nie mogę nawet wstawić opisu gdy dodaję kilka zdjęć naraz bo mnie cały czas wywala białym ekranem i mogiła. Czasem potrzebuje 15 min męczarni żeby wsławić posta z kilkoma zdjęciami! Czasem uradowana że 8 zdjęć poszło w 1nym poście klikam od razu "Udostępnij" bez opisu owy dodaje z hasztagami edytując notkę, bo inaczej się nie da!
             Wpadłam nawet na pomysł żeby "nadrabiać" trochę komentując dodatkowymi hasztagami z drugiego konta (lalkowego) ale algorytmy nie są tak głupie u mnie jak w przypadku masowo pojawiających się stron które udostępniają posty lifestylowych i modowych blogerek. Tam to inne "fake" konta natychmiast lajkują i komentują choć widać że są z tego samego gatunku (lub nawet założone przez te same osoby). Jak widać "co może większy to nie może mniejszy"?!


 ⇓⇓⇓⇓⇓⇓⇓⇓⇓⇓⇓⇓⇓⇓ 

Nie wiem  dlaczego ta sytuacja dotyczy głównie "głównego" (że tak powiem) konta a lalkowego już w mniejszym stopniu, bo tam posty wstawiałam nawet rzadziej. Czy chodzi o tematykę, czy też może o to że z tamtego konta nie wysyłałam "problemów" do Insta? Prawdą jest że osiągi są zbliżone ale bywały te z lepszymi i gorszymi zasięgami. Mój rekord to pow. 1 tys, a najmniejszy zasięg liczy ok.90 os. w zależności od tematyki posta. Co dziwne nikt tam nie lubi moich lalek- nadal prym wiedzie żarcie ale w wersji mini 😝

I niech ktoś mi powie że z tymi banami i cięciami popularności to moje urojenia!
 
             Ten set zebrał połowę mniej "lajków" niż dotychczasowe a regularność dodawania postów i interakcje z innymi instagramerami były na podobnym poziomie jak kiedyś. Może to wina zdjęć- może nie każdy lubi obróbki kolażowe jak ja? Wcześniej przed przejściem na konto firmowe też dawałam niekiedy "fotomontaże" i było 2x więcej serduszek.
              Ale owsianki podobne jak kiedyś więc tym bardziej zastanawiające to wszystko! .....2 komentarze:

Obsługiwane przez usługę Blogger.